Ateistler Derneği

Yaklaşık 3 yıl önce Ateistler Meclisi çatısı altında tohumları atılan örgütlenme çalışması, 2 Mayıs 2014 tarihinde Ateistler Derneği (Ate-Der) ismiyle resmi statüsünü kazandı. Tüm Türkiye’de örgütlenme çalışmalarını yürütmenin yanı sıra, bir süredir düzenlediği toplantılarla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerde şubeleşme çalışmalarına da devam eden Ateistler Derneği’nin kurulması, dinselleşen toplumumuz açısından çok umut verici bir adımdır.

Dernek, Ocak 2014 tarihinde yayın hayatına başlayan online dergi Ateist Dergi ile de tüm özgür düşüncelileri farklı konularda bilgilendirmeye devam etmektedir. Ekim ayında değerli akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen ve gelenekselleşmesi arzulanan, kapsamlı 1. Atheos Sempozyumu da derneğin önemli çalışmalarından birisidir.

Ülkemizin aydınlanma sürecinde bilimin ve düşünce özgürlüğünün ışığında alacağı yolda Ateistler Derneği’ne başarılar diler, tamamen gönüllüler üzerinden çalışmalarını yürüten bu ve benzeri sivil toplum kuruluşlarına destek verilmesinin önem ve gereğini de ayrıca hatırlatmak isteriz. Derneğe üyelik ve başka her türlü destekleriniz için aşağıda derneğin iletişim bilgileri verilmiştir.

Derneğin resmi sitesi: http://ateistlerdernegi.org/

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/Ateistlerdernegi.org

Twitter sayfası: https://twitter.com/AteistBilim

Bir cevap yazın