San Francisco’da etkinlik

Özgür Düşünce Hareketi üyelerimizden Dr. Işıl Arıcan, 26 Ağustos Pazaresi günü San Francisco’da “Bilim, Sahtebilim, Doğu, Batı: Eski ve Yeni dünyanın buluştuğu yerde eleştirel düşünce” başlıklı bir konuşma verecektir. Konuşma dili İngilizce ancak daha sonrasında sizlerle altyazılı video görüntüsünü paylaşmaya çalışacağız. San Francisco’daki tüm Özgür Düşüncelileri bu etkinliğe davet ediyoruz!

Bilim, Sahtebilim, Doğu, Batı: Eski ve Yeni dünyanın buluştuğu yerde eleştirel düşünce

Türkiye, güzel çelişkilerin ülkesidir. Nasıl toprakları Asya ile Avrupa arasında uzanıyorsa, Türkiye de aynı zamanda hem Doğu’dur, hem Batı. İstanbul’un sokakları günde beş vakit ezan ile yankılanırken, aynı sokaklar akşamları barlar ve yüksek müzik sesleriyle doludur. İnanışlar ve hurafeler de, antik çağların pagan gelenekleri, islami öğretiler ve modern batıdan ithal edilmiş safsataların eşsiz bir birleşimidir.

Bu konuşmada eski kıtanın sahtebiliminden örnekler sunacak, Türkiye’de giderek artan şüpheci hareketi inceleyecek ve Türkiye’de bir şüpheci olmanın zorluklarını ele alacağız.

Konuşmacı hakkında:

Işıl Arıcan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ABD’de Sağlık Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Halen ABD’de tıbbi bilişim ve proje yönetimi üzerine danışmanlık yapıyor. Açık Bilim, aylık çevrimiçi bilim dergisi yazarlarından olan Işıl, aynı zamanda çeşitli bilim dışı iddiaları ve hurafeleri inceleyen Yalansavar isimli blogun kurucusu ve yazarıdır.

Yer ve saat hakkındaki detaylara bu adresten ulaşabilirsiniz: reason4reason.org

One thought on “San Francisco’da etkinlik

Bir yanıt yazın